Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. Wincentego Witosa w Nawojowej

Architektura krajobrazu


Wycieczka zawodowa architektów krajobrazu do ogrodów

Wycieczka zawodowa architektów krajobrazu -Kraków 2017
 

22 września uczniowie Technikum Architektury Krajobrazu byli na wycieczce zawodowej w Krakowie. Zwiedzili Jesienną Wystawę Ogrodnictwa, Leśnictwa i Zoologii. Obejrzeli pokaz florystyczny na temat „Z ogrodu do domu. Owoce, warzywa i zioła w dekoracji florystycznej. Wystawie towarzyszył kiermasz kwiatów, krzewów i drzew. Kolejnym punktem programu wycieczki były Królewskie Ogrody na Wawelu. Ogrody stanowią renesansową rekonstrukcję ogrodówskrzyniowych, ziołowych, różanych, owocowych, parterów ornamentowych, oraz winnicy zamkowej.

Święto Drzewa w ZSP im.W.Witosa w Nawojowej

17 października 2016 o godz. 11.00 w ramach tegorocznych obchodów Święta Drzewa Klubu Gaja w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Nawojowej (woj. małopolskie) odbyło się wielkie sadzenie modelowych zadrzewień śródpolnych. W ogrodzie przyszkolnym powstanie niezwykła kolekcja śródpolnych gatunków drzew i krzewów. Podczas poniedziałkowego Święta Drzewa uczniowie z Nawojowej wraz z Klubem Gaja i zaproszonymi gośćmi posadzą w ogrodzie szkolnym ponad 150 drzew i krzewów.  Wśród  roślin takich jak dzika róża, dereń jadalny, leszczyna pospolita, czeremcha zwyczajna posadzone zostaną mniej znane gatunki jak kłokoczka południowa i szakłak pospolity. Modelowe zasadzenia posłużą edukacji na temat zadrzewień śródpolnych.

Czytaj więcej...

WYCIECZKA ZAWODOWA TECHNIKUM ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU DO KRAKOWA

30 września uczniowie klasy II i III Technikum Architektury Krajobrazu uczestniczyli  w  Jesiennych Targach Ogrodnictwa w Krakowie, oraz zajęciach  terenowych w Ogrodzie Botanicznym. Dla uczniów wycieczka ta była okazją do poznania nowych gatunków i odmian roślin ozdobnych. Na wystawie oglądali kwiaty,  drzewa i krzewy iglaste i liściaste, rośliny przyprawowe, elementy wyposażenia ogrodów, nasiona, sprzęt ogrodniczy, materiał sadowniczy. Uczniowie uczestniczyli w pokazie florystycznym, którego organizatorem był Krakowski Klub Florystyczny. Towarzysząca  targom wystawa storczyków, to największa w Europie prywatna kolekcja tych roślin, ukazywała rzadkie gatunki orchidei.