Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. Wincentego Witosa w Nawojowej

Biblioteka

Spotkanie autorskie z dr Zenonem Szewczykiem

Spotkanie autorskie z dr Zenonem Szewczykiem

W dniu 11.X. 2017 r. klasa IV A i IV E naszej szkoły uczestniczyła w spotkaniu autorski z dr Zenonem Szewczykiem zorganizowanym we współpracy z Gminną Biblioteka Publiczną w Nawojowej. Spotkanie to było realizowane w oparciu o program Partnerstwo dla Książki „Po górach z mistrzem pióra”. Pan dr Z. Szewczyk opowiedział młodzieży o historii Lachów Sądeckich, sądeckiej gwarze a także kuchni w oparciu o swoje publikacje. Dziękujemy za ciekawe przybliżenie nam historii naszego regionu od strony mowy i tradycji kulinarnych.

Nasz wrześniowy projekt czytelniczy

Nasz wrześniowy projekt czytelniczy

Od 6 do 30 września 2017 r., w naszej szkole, z inicjatywy biblioteki szkolnej realizowany był projekt czytelniczy pt. „I ja też tam byłem/łam, miód i mleko piłem/łam- obrazki z Wesela”.  Komisja w składzie: Pani Jolanta Gwóźdź, Pani Patrycja Górka i Pani Barbara Wańczyk dokonała oceny prac. Oto wyniki konkursu:

I miejsce klasa IV A – 300 punktów

II miejsce klasa I D – 280 punktów

III miejsca klasy: III A i III D – 260 punktów

IV miejsce klasa II E- 240 punktów

V miejsce klasa II D- 170 punktów

VI miejsce klasa I A- 160 punktów

 Udział w projekcie wzięły wszystkie klasy od I do III oraz klasa IV a.

Czytaj więcej...

Akcja "Ulep Swojego Anioła"

Uwaga! Od poniedziałku 5 grudnia 2016 roku rusza coroczna akcja  biblioteki szkolnej "Ulep Swojego Anioła". Zapraszam wszystkich chętnych do lepienia Aniołów w poniedziałek od godziny 1000 do 1300 do czytelni szkolnej. O szczegółach akcji i pozostałych terminach informacje w bibliotece szkolnej i na afiszach.

Zapraszam!

X Gminny Fesiwal Kultury Młodzieży Szkolnej

W piątek 18 listopada 2016 roku reprezentacja naszej szkoły w liczbie 20 osób, wzięła udział w X Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej "Nie święci garnki lepią". Prezentowaliśmy się w 5 konkurencjach: taniec współczesny, etnodizajn, konferansjerka, małe formy teatralne i  pieśń. Wszyscy wykonawcy stanęli na wysokości zadania. W trzech konkurencjach zdobyliśmy I miejsca i w łącznej punktacji również I miejsce. Jury było zafascynowane naszymi solistami:Kasią Janowiec z kl. II D, Przemkiem Lipień z kl.I D,  a szczególnie wyróżnili za wielki talent i skromność Kasie Czup z kl. III A. Podobały się także ludowe wzory, które uczennice kl. IIIA: Sara Oramus, Mariola Kalisz i Kasia Pietkiewicz wymalowały na podkoszulkach. Słowa uznania otrzymali  konferansjerzy: Madzia Baran z kl. IV D i Przemek Pierzchała z kl. III D, scenka teatralna" Chłop i połyta- swojskie smaki" cieszyła się zainteresowaniem publiczności,  a i Jury konkursowe znacznie się ożywiło w czasie jej oglądania. W tańcu współczesnym widać było wielkie zaangażowanie wykonawców a szczególnie kunszt i precyzję  Sandry Pacholarz z kl. II D. Dziękuję wszystkim uczennicom i uczniom  zaangażowanym w festiwal,  a także nauczycielom za każdą nawet najmniejszą pomoc w przygotowaniach do niego.

Czas prac biblioteki szkolnej w roku szkolnym 2016/17

 PONIEDZIAŁEK:    od 8 00 - 14-12 00 

WTOREK:    od 8 00-  12 00

ŚRODA:  od 8 20  do 13 20

CZWARTEK:  od 910 - 11 10

PIĄTEK: biblioteka nieczynna

Krótki rys historycny bibliteki szkolnej

Historia biblioteki szkolnej

Czytaj więcej...