Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. Wincentego Witosa w Nawojowej

Nowe kierunki kształcenia w naszej szkole i szkołach powiatowych

W Zespole Szkół w Marcinkowicach natomiast – Branżową Szkołę I Stopnia – elektromechanik pojazdów samochodowych.- Staramy się, aby uczniowie mieli bardzo bogatą ofertę kierunków kształcenia – mówił starosta Marek Pławiak. – Zapewniamy im świetne warunki nauki, umożliwiamy robienie bezpłatnych kursów zawodowych, za które, poza szkołą musieliby zapłacić po kilka tysięcy złotych. Wprowadzamy też nowe kierunki kształcenia, które najpierw omawiamy z potencjalnymi pracodawcami. Jest coraz większe zapotrzebowanie na fachowców w różnych zawodach i wychodzimy naprzeciw tym potrzebom.Nowe kierunki zamierza też wprowadzić Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu. Będą to: Dietetyka, Transport i logistyka oraz Zarządzanie. W tym przypadku Rada również zaopiniowała pozytywnie te propozycje.

Wykorzystano informacje: Biuro Prasowe SP/(olsz)Fot. Maria Olszowska