Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Nawojowej

  • ZSP
  • 2
  • 3
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

NOWY PLAN LEKCJI OD 29 KWIETNIA 2019 w załączniku:

PLAN LEKCJI OD 29.04.2019

 

Nawojowa, 26.02.2019 r.

Spotkanie z funkcjonariuszami Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu.

            Na wniosek Dyrekcji szkoły funkcjonariusze KOSG 26.02.2019 r. przeprowadzili spotkanie z uczniami klas I, którego celem było uświadomienie skutków prawnych posiadania, zażywania i rozprowadzania narkotyków w ramach programu: „Z nami bezpieczniej”.Odbyło się przeszukanie 4 sal lekcyjnych i znajdujących się tam plecaków uczniów pod kątem wykrywania obecności zakazanych prawem substancji. Przeszukanie to odbywało się za zgodą rodziców uczniów klas. Pies nie znalazł żadnych środków o działaniu psychoaktywnym. Podczas prelekcji funkcjonariusze przedstawili sposoby i narzędzia służące do wykrywania przemytu narkotyków, pracy psa służbowego oraz jego roli w zakresie zwalczania przestępczości narkotykowej. W celu zademonstrowania sposobu realizacji zadań Straży Granicznej, funkcjonariusze przybyli z psem służbowym - specjalistą do wykrywania substancji psychoaktywnych. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali prezentacji, zadawali pytania dot. pracy Straży Granicznej.

pedagog szkolny:

 

Zakończyły się z wielkim sukcesem Eliminacje Okręgowe XLIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczej w Piotrkowicach Małych.
Szkoła za osiągnięte wyniki w Okręgowej XLIII Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczej otrzymała Puchar Dziekana Wydziału Rolniczo-Ekonomicznego Uniwersytetu Rolniczego im. H. Kołłątaja w Krakowie dla najlepszej Szkoły - Lidera Kształcenia Zawodowego.

I - miejsce - Technologia żywności - Katarzyna Zapart - opiekun Teresa Sendecka,

I - miejsce - Produkcja roślinna - Dorota Starzyk - opiekun Maria Kiełbasa,
II - miejsce - Gastronomia - Katarzyna Janowiec - opiekun Teresa Sendecka
II - miejsce - Architektura krajobrazu - Aleksandra Rybczyk- opiekun Maria Kiełbasa,Joanna Hołownicka-Plaszczyk
Gratulujemy uczennicom i życzymy osiągnięć na Olimpiadzie Ogólnopolskiej.

 

 

  I miejsce w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu ekologicznego "Mój las" zdobyła Angelika Kołodziej z klasy II a Technikum Architektury Krajobrazu. Konkurs organizowany jest przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa oraz Ligę Ochrony Przyrody. Praca konkursowa napisana pod kierunkiem mgr inż.Joanny Hołownickiej -Plaszczyk na temat "Drewno wczoraj i dziś" została zakwalifikowana do etapu centralnego konkursu. Gratulujemy i życzymy kolejnego sukcesu.

 

 

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2019
W sobotę 6 kwietnia w Krakowie na Wydziale Ogrodnictwa i Biotechnologii Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie odbył się wojewódzki etap XXXIV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Naszą szkołę reprezentował Piotr Ferenc z klasy III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, który uzyskał tytuł finalisty. Gratulujemy.

W dniu 21 marca 2019 uczennice Zuzanna Nawrocka klIa i Iwona Figiel kl Ib wzięły udział w konkursie

recytacji poezji  angielskiej W PWSZ w Nowym Sączu

NASZE ATUTY