Dobiega końca pierwszy tydzień praktyki uczniów naszej szkoły w Kalabrii. Jest to już piąta grupa, która zdobywa doświadczenie zawodowe w na południu Włoch dzięki unijnym programom edukacyjnym. Tym razem projekt "Europejskie staże zawodowe", nr 2014-1-PL01-KA102-000738, finansowany jest z  programu Unii Europejskiej Erasmus+: Kształcenie i szkolenia zawodowe//akcja1 - Mobilność edukacyjna, Wyjazdy uczniów i kadry edukacyjnej.Na staż wyjechało 24 uczniów reprezentujących wszystkie kierunki kształcenia w ZSP Nawojowa.W drodze do Kalabrii grupa zwiedziła Wieczne  Miasto Rzym. Na miejscu nasz włoski Partner zapewnił pobyt i odpowiednie miejsca pracy. Przed nami jeszcze tydzień praktyk we włoskich firmach.