Akcja czytelnicza „Upoluj swoją książkę”

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji Czytaj.pl „Upoluj swoją książkę”. Od 02 do 30 listopada 2017 roku mamy   dostęp do 12 bestsellerów w całości. Wystarczy zeskanować kod z rozwieszonych na terenie szkoły plakatów i można czytać lub słuchać za darmo. Kolejnym etapem akcji będą konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

1000 szkół w całej Polsce bierze udział w Czytaj PL – jednej z największych na świecie akcji promujących czytelnictwo. „Upoluj swoją książkę” wychodzi naprzeciw wymaganiom młodych ludzi i udostępnia internetową wypożyczalnię e-booków. Wszystko dzięki jednej aplikacji i jednemu kodowi. Wystarczy smartfon.

2 listopada wystartowała pierwsza edycja projektu „Upoluj swoją książkę” organizowanego w ramach akcji Czytaj PL. Uczniowie szkół ponadpodstawowych na terenie całego kraju mogą zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. Do szkół trafiły plakaty z okładkami 12 książek i kodem QR. Książkę można wypożyczyć na 5 minutowej przerwie wprost z korytarza. Wystarczy smartfon i aplikacja. Spośród 5000 zgłoszeń organizatorzy wyłonili 1000 Ambasadorów, którzy przez cały listopad będą zachęcali do czytania w swoich szkołach. Każdy Ambasador otrzyma koszulkę z kodem QR, dającym dostęp do 12 bestsellerowych e-booków. Do udziału w akcji zachęcali uczniów popularni vlogerzy: Historia bez cenzury i EMCE.Na uczniów czeka również wiele konkursów i atrakcyjnych nagród. Akcja „Upoluj swoją książkę” organizowana jest z inicjatywy Instytutu Książki z Krakowskim Biurem Festiwalowym, operatorem programu Kraków Miasto Literatury UNESCO oraz platformą e-bookową Woblink.com, które już od 5 lat organizują wspólnie akcję Czytaj PL.