Lekcja wychowawcza w Zakładzie Karnym

Od kilku lat w Zakładzie Karnym w Nowym Sączu prowadzone są lekcje wychowawcze dla uczniów.

20.03.2018 uczniowie klas IA i III A uczestniczyli w takiej lekcji.Od wychowawcy postpenitencjarnego pracującego ze skazanymi uczestnicy dowiedzieli się o konsekwencjach prawnych jakie można ponieść w przypadku złamania obowiązujących norm prawnych, w jaki sposób i w jakich warunkach realizuje się wykonanie kary pozbawienia wolności, jakie zadania spełnia Służba Więzienna w systemie bezpieczeństwa państwa.Uczniowie mieli możliwość wglądu do celi mieszkalnej, oddziału mieszkalnego i sali odwiedzin, kaplicy więziennej i innych pomieszczeń, w których odbywa się praca z osadzonymi jak również wyposażenia służby więziennej.Duże wrażenie zrobiły na uczniach czynności proceduralne związane z wejściem na teren więzienia.Wizyta pozwoliła młodzieży zastanowić się nad ceną, jaką płaci człowiek za niewłaściwe postępowanie.