„Srebrnym Niemnem opasane…” – plastyczne interpretacje opisów pejzaży zawartych w powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”

- projekt czytelniczy: literacko-plastyczny

Cele projektu

- rozwijanie czytelniczych zainteresowań uczniów

- rozwijanie wyobraźni i twórczego myślenia młodzieży

- rozwijanie artystycznych uzdolnień uczniów

- wiązanie opisów literackich z twórczością plastyczną

- wypracowanie umiejętności współpracy w grupie

- rozwój czytelnictwa

Założenia projektu

Autor projektu: Elżbieta Zaczyk-Jasińska

Podstawę projektu stanowi treść powieści (opisy przyrody) Elizy Orzeszkowej „ Nad Niemnem”

Czas trwania projektu: od 17 września do 31 października 2018 roku.

W projekcie biorą udział obowiązkowo klasy od I do III Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Witosa w Nawojowej. Klasy IV mogą wziąć udział jeśli wyrażą taka chęć. Na podstawie treści, powieści (opisy przyrody) Elizy Orzeszkowej „ Nad Niemnem” czteroosobowa grupa uczniów z poszczególnych klas tworzy wspólnie plastyczną – malarską lub rysunkową - wizję pejzażu.

Etapy realizacji projektu

1. 1.Poszczególne klasy wybierają czteroosobowe drużyny do udziału w projekcie- 17 września
  2. 2.Wytypowani do projektu uczniowie wypożyczają w szkolnej bibliotece egzemplarze „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego- 17-21 września
  3. 3.Uczniowie zapoznają się z treścią książki- 17 września - 15 października