64 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski-   Nastały czasy trudne dla poezji. Tomiki wierszy ukazują się w mikroskopijnych nakładach, nie ma poezji w telewizji i prawie nie ma w radiu, zniknęła ze stron czasopism.Co możemy zrobić, a raczej, co zrobiliśmy?Dnia 13 marca 2019r. nasza szkoła wzięła udział w eliminacjach powiatowych 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Szkołę reprezentowała w kategorii Wywiedzione ze słowa Zuzanna Nawrocka z klasy Ia.Jurorzy przy formułowaniu werdyktu z równą wnikliwością oceniali jakość  i interpretację utworów – wiersza i prozy. Do recytatorów apelowali, by uwierzyli w wartość poezji, by sięgali po prawdziwą poezję. Uczestników konkursu, którzy zechcieli sięgnąć po poezję, nazwali zwycięzcami, bo poezja hojnie wynagradza i wyposaża na całe życie wszystkim tym, co potrzebne w budowaniu naszego człowieczeństwa.