W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa  w Nawojowej odbył się Dzień Otwarty, na który licznie przybyli uczniowie gimnazjów i szkół podstawowych. W salach tematycznych można było zobaczyć najnowocześniejszy sprzęt do nauki oraz zasięgnąć informacji od uczniów oraz nauczycieli prowadządzych zajęcia. Dzień otwarty zaszczycili :wójt gminy Nawojowa dr Stanisław Kiełbasa (absolwent szkoły oraz były dyrektor szkoły) , lekarz weterynarii Marian Jankisz (absolwent szkoły oraz obecnie prowadzący zajęcia z uczniami technikum weterynarii) .

– Drugi rok prowadzę tę szkołę, a w tamtym roku otworzyliśmy Technikum Weterynaryjne. Jest to autorski projekt. Wspólnie z moim zastępcą przebrnęliśmy przez wszystkie etapy pozwoleń. W tym roku chcemy utworzyć dwie klasy weterynaryjne. W naszej placówce znajduje się zarówno sala weterynaryjna, jaki i zabiegowa. Już w pierwszej klasie młodzież ma styczność z prawdziwą praktyką w tym temacie. Naukę przekazuje doktor weterynarii, który jest absolwentem tej szkoły, jest on niezwykle zaangażowany w krzewienie wiedzy. Przez półtorej roku, odkąd objąłem stanowisko dyrektora wyremontowaliśmy m.in. korytarze, klatki schodowe, sale lekcyjne, ponadto wymieniliśmy oświetlenie, a w klasie informatycznej pojawiły się nowe komputery. Od podstaw wybudowana zostawała sala do zajęć z weterynarii i hodowli koni. Uzyskaliśmy pozwolenie, aby konie ze stadniny były udostępniane na potrzeby nauczania, a od września planujemy mieć już dwa swoje – powiedział mgr Michał Bulzak, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Nawojowej.