Nawojowa, 26.02.2019 r.

Spotkanie z funkcjonariuszami Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu.

Na wniosek Dyrekcji szkoły funkcjonariusze KOSG 26.02.2019 r. przeprowadzili spotkanie z uczniami klas I, którego celem było uświadomienie skutków prawnych posiadania, zażywania i rozprowadzania narkotyków w ramach programu: „Z nami bezpieczniej”.Odbyło się przeszukanie 4 sal lekcyjnych i znajdujących się tam plecaków uczniów pod kątem wykrywania obecności zakazanych prawem substancji. Przeszukanie to odbywało się za zgodą rodziców uczniów klas. Pies nie znalazł żadnych środków o działaniu psychoaktywnym. Podczas prelekcji funkcjonariusze przedstawili sposoby i narzędzia służące do wykrywania przemytu narkotyków, pracy psa służbowego oraz jego roli w zakresie zwalczania przestępczości narkotykowej. W celu zademonstrowania sposobu realizacji zadań Straży Granicznej, funkcjonariusze przybyli z psem służbowym - specjalistą do wykrywania substancji psychoaktywnych. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali prezentacji, zadawali pytania dot. pracy Straży Granicznej.

pedagog szkolny: