16 grudnia 2019 roku na zaproszenie senatora Wiktora Durlaka uczniowie klas pierwszych zwiedzili parlament polski, miejsce obrad Sejmu i Senatu Polskiego. Podczas godzinnego zwiedzania przewodnicy oprowadzili uczestników wycieczki po budynku Senatu i Sejmu, przybliżyli historię parlamentu, poinformowali, w jaki sposób funkcjonuje współczesny parlament i jak powstaje ustawą.

.Także zapoznali z pracą, obowiązkami i prawami parlamentarzystów.Oprócz tego uczniowie oglądali urokliwe miejsce Starego Miasta. W czasie pobytu w stolicy udaliśmy się także pod Pomnik Nieznanego Żołnierza,Pomnik Smoleński, odbyliśmy długi spacer po Starówce,oddaliśmy cześć poległym Warszawiakom pod Pomnikiem Powstańca.

W programie wyjazdu znalazło się także Muzeum Księdza Jerzego Popiełuszki.  Młodzież z zapartym tchem słuchała oprowadzającego nas po muzeum Pana Dariusza Starko, który po mistrzowsku przeprowadził zebranych przez poszczególne etapy życia bł. księdza Jerzego, oddając dramaturgię i okrucieństwo morderców, obrazując dobitnie prawdziwe oblicze czasu stanu wojennego.Z serca dziękujemy Panu Senatorowi Wiktorowi Durlakowi i Panu Dariuszowi Starko za te niezapomniane, bogate w wiedzę i historię chwile w Warszawie.