DJ-ImageSlider

Światowy Dzień Rzucania Palenia jest okazją, by propagować prozdrowotne postawy. Do czynników mających największy wpływ na nasze zdrowie możemy zaliczyć:

• palenie tytoniu
  • brak lub mała aktywność fizyczna
  • niewłaściwa dieta
  • nadmierne spożycie soli
  • co wiesz o paleniu-quiz

Papierosy powodują ciężkie choroby, prowadzą do niepełnosprawności, a nawet śmierci. Choroby odtytoniowe obejmują 15 nowotworów oraz kilkadziesiąt chorób układu krążenia, układu oddechowego i innych narządów. E-papierosy nie są mniej szkodliwe. Aerozol w e-papierosach poza nikotyną zawiera acetaldehyd, formaldehyd, akroleinę, aceton, karcinogenne nitrozaminy i inne substancje negatywnie wpływające na zdrowie ludzkie. Zawartość nikotyny w niektórych e-papierosach jest bardzo wysoka, co może powodować u młodzieży szybki rozwój uzależnienia. Istnieją dowody na to, że młodzi ludzie, którzy używają e-papierosów, mogą częściej palić papierosy w przyszłości. Istnieją także udokumentowane przypadki zatruć płynem z e-papierosów wśród dzieci oraz osób dorosłych. Umówmy się: „Palenie jest słabe!”