Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Nawojowej

DJ-ImageSlider

  • ZSP
  • 2
  • 3
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Kolejna grupa uczniów naszej szkoły Technikum Architektury Krajobrazu wyjechała na praktykę do Włoch. Projekt "Europejska praktyka zawodowa" realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej - program „Uczenie się przez całe życie”/„Leonardo da Vinci” jest finansowany w 100% ze środków unijnych.

 

 

To już  czwarta grupa uczniów naszej szkoły Technikum Architektury Krajobrazu, która wyjechała na praktykę do Włoch. Projekt "Europejska praktyka zawodowa" realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej - program „Uczenie się przez całe życie”/ „Leonardo da Vinci” jest finansowany w 100% ze środków unijnych. Staż w Rende przebiega zgodnie z planem. Partner Euroform RFS wykazuje duże zaangażowanie w organizację stażu i jego właściwy przebieg a także dba o komfort pobytu uczestników. Uczniowie uczestniczyli w szkoleniu w zakresie programu ArchiCAD 3D który jest wykorzystywany m.in. przez włoskich projektantów ogrodów. Jest to bardzo zaawansowane program do projektowania, umożliwia poszerzanie horyzontów i przełamywanie barier dzięki nowym rewolucyjnym możliwościom kreacji w wirtualnej przestrzeni 3D. Cała grupa została zapoznana z obowiązującymi we Włoszech przepisami BHP. Aktualnie wszyscy realizują  staż w firmach związanych z architekturą krajobrazu na terenie Rende/Cosenza. Atrakcją dalekiej podróży do Kalabrii była całodniowa wycieczka po Rzymie (przerwa w podróży wynikająca z przepisów dotyczących czasu pracy kierowców) . Dla zdecydowanej większości młodzieży była to pierwsza możliwość zetknięcia się z historią, zabytkami i architekturą tego niezwykłego miasta. Zobaczyliśmy Bazylikę św. Piotra, Forum Romanum, Koloseum, Panteon, Kapitol, Ołtarz Ojczyzny, Schody Hiszpańskie, Fontanna di Trevi, Plac Wenecki, symbol Rzymu – Wilczycę Kapitolińską i wiele innych. W ramach poznawania kultury włoskiej w sobotę mamy wycieczkę do Paola urokliwego nadmorskiego miasteczka a jednocześnie miejsca urodzin i kultu św. Franciszka z Paoli (Francesco di Paola ur. 27 marca 1416 w Paola/Kalabria, zm. 2kwietnia 1507 w Tours). Niedziela zgodnie z planem ma być dniem odpoczynku nad Morzem Tyrreńskim.

 

 

 

 

 

 

 

NASZE ATUTY