Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Nawojowej

  • ZSP
  • 2
  • 3
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Dnia 28.03.2019 w godz.. 9.00-17.00 w naszej szkole odbędą się

Dni Otwarte dla uczniów Gimnazjów i Szkół Podstawowych

NABÓR NA BEZPŁATNE KURSY Kwalifikacyjne

w roku szkolnym 2019/20

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Witosa w Nawojowej w roku szkolnym 2019/20 ogłasza nabór na:
BEZPŁATNE KWALIFIKACYJNE KURSY ZAWODOWE DLA OSÓB PEŁNOLETNICH:
po Zasadniczej Szkole Zawodowej, Gimnazjum ,8-letniej Szkole Podstawowej ,uczniowie Szkoły Ponadgimnazjalnej w kwalifikacjach:

1. Prowadzenie produkcji rolniczej - RL03 -  w zawodzie rolnik
2. Prowadzenie produkcji pszczelarskiej - RL04 -  w zawodzie pszczelarz
3. Organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej i pszczelarskiej   (wymagane ukończenie szkoły średniej)RL 17
4. Wykonywanie usług kelnerskich - T G 09 - w zawodzie kelner

  czas trwania nauki 1 rok zajęcia rozpoczynają się od 1 września 2019 informacje tel. 18 4457076

dokumenty rekrutacyjne do pobrania:

http://nawojowa.edu.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=86&Itemid=269

 

 

W dniu 9 kwietnia 15 uczniów klasy III a  wzięło udział w zajęciach z obszaru środowisko na Uniwersytecie  Rolniczym w Krakowie. Lekcję na temat  „Zasad działania i podstawy eksploatacji wybranych pomp ciepła” prowadził  dr hab. inż. Jarosław Knaga wykładowca Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.  Młodzież zapoznała się z działaniem pomp ciepła ich i korzyścią ich zastosowania. Pompy wykorzystują energię odnawialną w postaci ciepła zgromadzonego w gruncie, wodzie lub powietrzu.

Uczniowie od października uczestniczą w zajęciach on-line prowadzonych przez wykładowców UR a z ramienia szkoły przez Panią Joannę Hołownicką-Plaszczyk.

Czytaj więcej...

W zawiązku z planowaną realizacją kolejnej formy wsparcia w ramach projektu
  „Małopolska Chmura Edukacyjna – nowy model nauczania” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, w dniach:
    8-10.12.2017 r. -dla uczniów ZSP im.W.Witosa w Nawojowej realizowane będą warsztaty weekendowe. Regulamin rekrutacji w załączniku:

1.Regulamin rekrutacji_warsztaty weekendowe 2016_17

Czytaj więcej...

Zajęcia MChE z obszaru środowisko

16 października 2017 r. rozpoczęły się zajęcia online z obszaru środowisko w ramach  Małopolskiej Chmury Edukacyjnej realizowane wspólnie z nauczycielami akademickimi Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. W zajęciach uczestniczą uczniowie klasy III Technikum Architektury Krajobrazu i Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Na zajęciach młodzież zapoznała się z metodyką badań odczynu różnych typów gleb, oraz skutkami ich zakwaszenia. Przy użyciu programu komputerowego uczniowie liczyli procentowe zahamowanie kiełkowania nasion. Zajęcia z ramienia szkoły prowadzi mgr inż. Joanna Hołownicka-Plaszczyk

Od października br. ruszają kolejne zajęcia on- line w ramach "Modernizacji kształcenia zawodowego II" w ramach projektu Małopolskiej Chmury Edukacyjnej. Zajęcia będą realizowane z następujących obszarów: język angielski zawodowy, środowisko oraz żywność. Osoby zainteresowane mogą zapoznać się z poniżej zamieszczonym regulaminem w załączniku:
 

Zajęcia MChE z języka angielskiego zawodowego w Krakowie

27 września 2017 r. rozpoczęły się zajęcia online z języka angielskiego zawodowego w ramach komponentu

Małopolskiej Chmury Edukacyjnej realizowanego w projekcie „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”.

Pierwsze zajęcia zorganizowane zostały jako spotkanie inauguracyjne na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie i

uczestniczyła w nich 15-osobowa grupa zakwalifikowanej młodzieży z klasy III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych

wraz z opiekunem mgr Elżbietą Górką

Małopolska Chmura Edukacyjna” to innowacyjna propozycja przekazywania wiedzy oraz przybliżania osiągnięć naukowych uczelni wyższych przy wykorzystaniu technologii informacyjnych
i telekomunikacyjnych uczniom w Małopolsce. Jest to już trzecia edycja programu MChE z języka angielskiego zawodowego, w którym jako szkoła bierzemy udział. Tym razem w projekcie bierze udział 16 szkół z różnych części Małopolski.

W trakcie zajęć wyjazdowych w Krakowie uczniowie klasy III TŻIUG zostali zapoznani z systemem prowadzenia zajęć, wypełnili specjalny test oraz wzięli udział w grze terenowej, zdobywając pierwsze punkty w międzyszkolnej grywalizacji, która będzie jedną z metod prowadzonych zajęć.

Kolejne zajęcia już wkrótce, tym razem w formie online.

Przed naszymi Uczniami cały rok zdrowej rywalizacji i zdobywania nowych doświadczeń.

GOOD  LUCK!

7 czerwca klasa III Technikum Architektury Krajobrazu, biorąca udział w zajęciach online z języka angielskiego zawodowego w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej, wzięła udział w zajęciach wyjazdowych na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

W zajęciach uczestniczyła młodzież z czterech szkół uczestniczących w projekcie, tj. Skawiny, Czernichowa, Gorlic i Nawojowej. Była to pierwsza okazja na bezpośrednie spotkanie z wykładowcą uniwersyteckim oraz sposobność na podsumowanie projektu, jego ewaluację i docenienie wyróżniających się zespołów. Nasza grupa Gardens Queens zdobyła drugie miejsce i otrzymała nagrody.Również pozostali uczniowie zostali docenieni za zaangażowanie, innowacyjność i uczestnictwo w projekcie. Każdy otrzymał certyfikat potwierdzający udział w projekcie oraz drobny upominek od uczelni. Wszystkim uczniom GRATULUJEMY!

NASZE ATUTY