W dniu 9 kwietnia 15 uczniów klasy III a wzięło udział w zajęciach z obszaru środowisko na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Lekcję na temat „Zasad działania i podstawy eksploatacji wybranych pomp ciepła” prowadził dr hab. inż. Jarosław Knaga wykładowca Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Młodzież zapoznała się z działaniem pomp ciepła ich i korzyścią ich zastosowania. Pompy wykorzystują energię odnawialną w postaci ciepła zgromadzonego w gruncie, wodzie lub powietrzu.
Uczniowie od października uczestniczą w zajęciach on-line prowadzonych przez wykładowców UR a z ramienia szkoły przez Panią Joannę Hołownicką-Plaszczyk.
W zawiązku z planowaną realizacją kolejnej formy wsparcia w ramach projektu
„Małopolska Chmura Edukacyjna – nowy model nauczania” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, w dniach: 8-10.12.2017 r. -dla uczniów ZSP im.W.Witosa w Nawojowej realizowane będą warsztaty weekendowe. Regulamin rekrutacji w załączniku:
Zajęcia MChE z obszaru środowisko
16 października 2017 r. rozpoczęły się zajęcia online z obszaru środowisko w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej realizowane wspólnie z nauczycielami akademickimi Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. W zajęciach uczestniczą uczniowie klasy III Technikum Architektury Krajobrazu i Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Na zajęciach młodzież zapoznała się z metodyką badań odczynu różnych typów gleb, oraz skutkami ich zakwaszenia. Przy użyciu programu komputerowego uczniowie liczyli procentowe zahamowanie kiełkowania nasion. Zajęcia z ramienia szkoły prowadzi mgr inż. Joanna Hołownicka-Plaszczyk
Zajęcia MChE z języka angielskiego zawodowego w Krakowie
27 września 2017 r. rozpoczęły się zajęcia online z języka angielskiego zawodowego w ramach komponentu
Małopolskiej Chmury Edukacyjnej realizowanego w projekcie „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”.
Pierwsze zajęcia zorganizowane zostały jako spotkanie inauguracyjne na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie i
uczestniczyła w nich 15-osobowa grupa zakwalifikowanej młodzieży z klasy III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych
wraz z opiekunem mgr Elżbietą Górką
Małopolska Chmura Edukacyjna” to innowacyjna propozycja przekazywania wiedzy oraz przybliżania osiągnięć naukowych uczelni wyższych przy wykorzystaniu technologii informacyjnych
i telekomunikacyjnych uczniom w Małopolsce. Jest to już trzecia edycja programu MChE z języka angielskiego zawodowego, w którym jako szkoła bierzemy udział. Tym razem w projekcie bierze udział 16 szkół z różnych części Małopolski.
W trakcie zajęć wyjazdowych w Krakowie uczniowie klasy III TŻIUG zostali zapoznani z systemem prowadzenia zajęć, wypełnili specjalny test oraz wzięli udział w grze terenowej, zdobywając pierwsze punkty w międzyszkolnej grywalizacji, która będzie jedną z metod prowadzonych zajęć.
Kolejne zajęcia już wkrótce, tym razem w formie online.
Przed naszymi Uczniami cały rok zdrowej rywalizacji i zdobywania nowych doświadczeń.
GOOD LUCK!
7 czerwca klasa III Technikum Architektury Krajobrazu, biorąca udział w zajęciach online z języka angielskiego zawodowego w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej, wzięła udział w zajęciach wyjazdowych na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.
W zajęciach uczestniczyła młodzież z czterech szkół uczestniczących w projekcie, tj. Skawiny, Czernichowa, Gorlic i Nawojowej. Była to pierwsza okazja na bezpośrednie spotkanie z wykładowcą uniwersyteckim oraz sposobność na podsumowanie projektu, jego ewaluację i docenienie wyróżniających się zespołów. Nasza grupa Gardens Queens zdobyła drugie miejsce i otrzymała nagrody.Również pozostali uczniowie zostali docenieni za zaangażowanie, innowacyjność i uczestnictwo w projekcie. Każdy otrzymał certyfikat potwierdzający udział w projekcie oraz drobny upominek od uczelni. Wszystkim uczniom GRATULUJEMY!