Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Nawojowej

  • ZSP
  • 2
  • 3
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Lekcja wychowawcza w Zakładzie Karnym

Od kilku lat w Zakładzie Karnym w Nowym Sączu prowadzone są lekcje wychowawcze dla uczniów.

20.03.2018 uczniowie klas IA i III A uczestniczyli w takiej lekcji.Od wychowawcy postpenitencjarnego pracującego ze skazanymi uczestnicy dowiedzieli się o konsekwencjach prawnych jakie można ponieść w przypadku złamania obowiązujących norm prawnych, w jaki sposób i w jakich warunkach realizuje się wykonanie kary pozbawienia wolności, jakie zadania spełnia Służba Więzienna w systemie bezpieczeństwa państwa.Uczniowie mieli możliwość wglądu do celi mieszkalnej, oddziału mieszkalnego i sali odwiedzin, kaplicy więziennej i innych pomieszczeń, w których odbywa się praca z osadzonymi jak również wyposażenia służby więziennej.Duże wrażenie zrobiły na uczniach czynności proceduralne związane z wejściem na teren więzienia.Wizyta pozwoliła młodzieży zastanowić się nad ceną, jaką płaci człowiek za niewłaściwe postępowanie.

NOWY PLAN LEKCJI OD 22 01 2018 W ZAŁĄCZNIKU

plan lekcji od 22 01 2018

 

Turbolandeskunde – II etap

W grudniu 2017 odbył się w naszej szkole I etap ogólnopolskiego konkursu „Turbolandeskunde – Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego- Niemcy”. Do II etapu konkursu zakwalifikowały się: Dorota Starzyk z kl. II e, Kinga Południak

z kl. I a oraz Vanessa Ploschka z kl. I d. Uczennice te będą reprezentować naszą szkołę już jako drużyna w etapie regionalnym, który odbędzie się 13.04.2018 w Rabce Zdrój.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki!

wiecej informacji w załączniku:

Turbolandeskunde – II etap

Czytaj więcej...

Nowe kierunki w ZSP im.W.Witosa w Nawojowej i szkołach powiatowych-15 grudnia odbyło się Posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy. Wzięli w nim udział m.in. starosta nowosądecki Marek Pławiak i wicestarosta Antoni Koszyk oraz dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych.Naszą szkołę reprezentowali dyrektor mgr Michał Bulzak i wicedyrektor mgr inż. Anna Bartusiak.Członkowie Rady zapoznali się z sytuacją na rynku pracy, którą omówiła wicedyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Małgorzata Wnęk. Zostały też przedstawione zmiany w podziale środków na realizację programów zatrudnienia i plan szkoleń osób bezrobotnych na 2018 r.Rada wydała pozytywną opinię dotyczącą wprowadzenia nowych kierunków kształcenia w dwóch szkołach powiatowych. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej planuje się utworzenie Branżowej Szkoły I Stopnia z klasą wielozadaniową, a w technikum wprowadzenie kierunków: technik informatyk, technik weterynarii i technik hotelarstwa.

Czytaj więcej...

 

 

Wyniki szkolnego konkursu stroików i ozdób świątecznych

I miejsce kl.IA stroik nr1,ozdoba 1a- 600pkt

II miejsce kl.IID stroik nr3,ozdoba 3a- 570pkt

III miejsce kl.ID stroik nr5,ozdoba 5a- 560pkt

I Vmiejsce kl.IIID stroik nr2,ozdoba 2a- 490pkt

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie

 

 

 

Czytaj więcej...

Nowy plan lekcji obowiązuje od 02.01.2018 r. do 19.01.2018 r. (po przerwie świątecznej).

Zmiany dotyczą klas IVA, IVD, IVE, oraz klas IA, IID, IIE (kolejność lekcji)

w załączniku:

1.plan lekcji od 2.01.2018 do 19 01.2018

NASZE ATUTY