Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Nawojowej

  • ZSP
  • 2
  • 3
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Przedstawiamy działalność Klubu Jeździeckiego.

Dnia 12 października 2017roku odbyła się wycieczka zawodowa dla klasy IA Technikum Hodowli Koni do Osady Konnej Assanya w Żmiącej. Uczniowie zobaczyli profesjonalny trening skokowy, następnie młodzież trenowała pod okiem trenerów Krzysztofa Koziarowskiego i Jacka Wodyńskiego. Podsumowaniem pracowitego dnia było wspólne ognisko.

20.05- 02 062017 pod opieką mgr Jacka Wodyńskiego uczniowie klasy I i III Technikum Hodowli Koni odbyli praktykę zawodową w Czechach: Państwowym Stadzie Ogierów w  Pisek, Klubie Jeździeckim Semice, Stajni Treningowej Kłusaków Humnaech.W czasie wolnym uczniowie zwiedzili piękne czeskie miasta Pragę i Czeskie Budziejowice

Uczniowie interesujący się końmi mogą zdobywać umiejętności   jeździeckie w klubie jeździeckim. Treningi na różnych poziomach zaawansowania umożliwiają zdobywanie umiejętności zarówno uczniom, którzy rozpoczynają przygodę z hippiką .Klub skupia przede wszystkim pasjonatów. Dla wielu z nich stajnia szkolna jest drugim domem. Uczestnictwo w życiu klubu umożliwia podnoszenie swoich umiejętności nie tylko w w zakresie jazdy konnej ale także zdobywanie wiadomości z zakresu pielęgnacji i opieki nad zwierzętami, szkolenie koni, organizacji pracy klubu jeździeckiego itp.

Stajnia stanowi bazę dydaktyczna dla różnych zajęć i kursów na których podnoszą swoje kwalifikacje uczniowie naszej szkoły. Dzięki niemu możliwe jest przeprowadzanie kursów instruktorskich, jeździeckich, podkuwania czy pierwszej pomocy weterynaryjnej.

Uczniowie uczestnicząc w pracach klubu maja możliwość zdobycia doświadczenia we wszystkich pracach związanych zarówno z opieką nad zwierzętami jak również z prowadzeniem zajęć komercyjnych, organizacji wycieczek uczniów szkół podstawowych i przedszkoli, organizacją pokazów jeździeckich i zawodów.

 

A tymczasem trwa zima w pewien sposób ogranicza to nasze możliwości kontynuacji treningów maneżowych co ma także swoje dobre strony. Wyjazdy w teren są dla wielu koniarzy kwintesencją jeździectwa

 UCZYMY w TECHNIKUM HODOWLI KONI !

Przyjdźcie tutaj, to nasz świat. Mamy konie wiele lat.

Plac do jazdy jest gotowy, a krajobraz kolorowy.

Możesz jeździć z nami konno, bardzo szybko, albo wolno.

Krzyżaki, stacjonaty i oksery, mamy dla Was nie złe bajery.

Konie nasze skaczą wyśmienicie, o takich nawet nie śnicie.

Kursy jazdy są darmowe,

Czasem gleba nam się zdarzy, wtedy placek dużo waży.

Na stajnię dostarczyć go należy, zjedzą go wszyscy widzący partnerzy.

W szkole dobra atmosfera, tu nas uczą na farmera.

U Nas pięknie i wspaniale, przyjeżdżają też górale! :)

 

 

 

 

Kolejny fantastyczny wyjazd uczniów Technikum hodowli koni !!!

Klasa III „a” Technikum Hodowli Koni dnia 25 kwietnia 2015 roku brała udział w wyjeździe w ramach projektu; „Nowoczesne technologie w hodowli koni”.Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Stadninę Koni w Michałowie. Zapoznaliśmy się z organizacją pracy w stadninie. W tej jednostce Agencji Nieruchomości Rolnych znajduje się około 400 koni. Zdecydowana większość to konie Czystej Krwi Arabskiej.Jeszcze tego samego dnia pojechaliśmy do Klubu Jeździeckiego „Szary” w Michałowicach koło Krakowa.

Przedmiotem naszego zainteresowania była organizacja odbywających się tam Ogólnopolskich Zawodów w Skokach przez Przeszkody. Świetnie przygotowany parkur i nowoczesne przeszkody zrobiły na nas duże wrażenie. Drugiego dnia byliśmy w Klubie Jeździeckim Facimiech koło Skawiny. To prywatny ośrodek gdzie znajduje się prawie 100 koni sportowych startujących w różnych dyscyplinach jeździeckich. Właścicielka, Pani Joanna przedstawiła nam na czym polega praca w takim ośrodku. Niektórym z nas tak się tam spodobało, że umówiliśmy się na odbycie 2 tygodniowych praktyk w Facimiechu. To był bardzo udany wyjazd, który przybliżył nam działalność Państwowej Stadniny koni i prywatnych Klubów Jeździeckich.  Ten kolejny już wyjazd utrwalił i poszerzył naszą wiedzę zawodową.

NASZE ATUTY