Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Nawojowej

  • ZSP
  • 2
  • 3
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Turbolandeskunde – II etap

W grudniu 2017 odbył się w naszej szkole I etap ogólnopolskiego konkursu „Turbolandeskunde – Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego- Niemcy”. Do II etapu konkursu zakwalifikowały się: Dorota Starzyk z kl. II e, Kinga Południak

z kl. I a oraz Vanessa Ploschka z kl. I d. Uczennice te będą reprezentować naszą szkołę już jako drużyna w etapie regionalnym, który odbędzie się 13.04.2018 w Rabce Zdrój.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki!

wiecej informacji w załączniku:

Turbolandeskunde – II etap

 

Konkurs „Turbolandeskunde” organizowany jest przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego z główną siedzibą w Warszawiei składa się z trzech etapów. W etapie szkolnym uczniowie rozwiązywali test, który zawierał pytania otwarte (54) oraz zamknięte (34) na temat m.in. geografii, historii, gospodarki, kultury, świąt, tradycji i obyczajów Niemiec.

W II etapie uczniowie będą odpowiadać drużynowo na pytania zawarte w prezentacji multimedialnej z zakresu wiedzy realioznawczej na temat Niemiec.

Do III etapu w Goethe Institut w Krakowie, przechodzi jedna drużyna z regionu. Trzeci etap konkursu będzie miał formę mini-projektu. Uczestnicy tego etapu konkursu będą mieli za zadanie np. zorganizować wycieczkę lub wystawę w wybranym regionie Niemiec.

NASZE ATUTY