ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH W NAWOJOWEJ
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Pragniesz pomagać zwierzętom??

Czujesz, że masz świetny kontakt ze zwierzętami i pragniesz im pomagać? Nie straszna jest Ci wizja asystowania podczas operacji czy podania zastrzyku zwierzęciu? W takim razie Technik weterynarii jest zawodem stworzonym specjalnie dla Ciebie! Fachowca w tej dziedzinie zatrudnią nie tylko prywatne lecznice, ale także zakłady hodowli zwierząt, inspekcje weterynaryjne, schroniska i ogrody zoologiczne.

Lubisz gotować??

Technik żywienia i usług gastronomicznych to idealny zawód dla osób chcących realizować swoje zdolności kulinarne i poznawać tajniki sztuki kulinarnej oraz chcących zdobyć dobrze płatny i poszukiwany na rynku pracy zawód. Na tym kierunku nauczysz się jak urządzać zakłady gastronomiczne, układać diety, umiejętnie sporządzać potrawy zgodnie z zasadami racjonalnego żywienia, estetycznego ich podania i prawidłowej obsługi konsumenta. Zdobędziesz umiejętności aktywnego zachowania się na rynku, prowadzenia własnej działalności gospodarczej, sporządzania biznesplanu

Konie to Twoja pasja??

Jeżeli tak to technikum hodowli koni przygotuje Cię do wykonywania zadań zawodowych związanych z chowem i hodowlą koni, użytkowaniem koni i sprzedażą usług związanych z użytkowaniem koni. Nauczysz się jak się zająć organizacją i prowadzeniem chowu i hodowli koni, organizacją produkcji w gospodarstwie rolnym, żywieniem i rozrodem koni, szkoleniem koni, przygotowaniem koni do pokazów, wystaw, prób dzielności i zawodów, sprzedażą i zakupem koni, prowadzeniem gospodarstw rolnych, prowadzeniem ośrodków i gospodarstw turystycznych, oferujących rekreacyjne wykorzystanie koni.

Jesteś kreatywny? Masz pomysł na upiększenie otoczenia??

Jeżeli tak to jest to zawód dla Ciebie. Nauczysz się jak przygotować, urządzać i pielęgnować tereny zieleni zarówno w mieście jak i na terenach wiejskich. Technik architektury krajobrazu nadzoruje pielęgnację parków, starodrzewu oraz produkuje rośliny ozdobne. Po ukończeniu szkoły będziesz posiadać wiedzę i umiejętności z zakresu projektowania, wykonawstwa i pielęgnacji obiektów zielni.

Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe
  • HGT.01 - Wykonywanie usług kelnerskich
  • ROL.03 - Prowadzenie produkcji rolniczej - Plan zajęć
  • ROL.04 - Prowadzenie produkcji pszczelarskiej - Plan zajęć
  • ROL.09 - Organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej i pszczelarskiej - Plan zajęć
  • SPC.01 - Produkcja wyrobów cukierniczych
  • DRM.04 - Wytwarzanie wyrobów z drewna i materiałów drewnopochodnych
  • ROL.10 Organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej - Plan zajęć
CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO

CKZ w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. W. Witosa w Nawojowej jest placówką kształcącą młodzież branżowych szkół I stopnia z klas wielozawodowych – młodocianych pracowników na czterotygodniowych turnusach dokształcających z przedmiotów zawodowych.

W naszym ośrodku prowadzimy kursy w następujących zawodach:

• Murarz- tynkarz
  • Stolarz