Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Nawojowej

  • ZSP
  • 2
  • 3
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

W ubiegłym tygodniu reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w V Międzyszkolnym Konkursie Wokalno-Instrumentalnym „Gramy na tak! na 100-lecie odzyskania niepodległości” Zakwalifikowaliśmy się do finału konkursu w trzech kategoriach: Solista, Duet, Zespół. 29 października odbyły się przesłuchania finałowe. Duet: Angelika Zając i Barbara Zawiłowicz z kl. IV A zajął w swojej kategorii I miejsce i zdobyły tytuł „Artysta Roku”. Chłopcy tworzący zespół z repertuarem         „ Wspomnienie” Czesława Niemena wywalczyli wyróżnienie. Pięknie też zaprezentował się Przemysław Lipień w śpiewie solowym, ale miał silną konkurencję. Nasze „Artystki Roku” wystąpiły na koncercie finałowym konkursu w sobotę 27 października tuż przed gośćmi specjalnymi- zespołem Feel. Dziękuję bardzo naszym artystom i życzę dalszych sukcesów.

                                                                                                       Elżbieta Zaczyk-Jasińska

Zakończył się nasz szkolny projekt czytelniczy literacko-plastyczny: „ Srebrnym Niemnem opasane- plastyczne interpretacje literackich opisów zawartych w powieści Nad Niemnem E. Orzeszkowej” W czasie V etapu konkursu na podstawie opisów przyrody zawartych w powieści, powstały piękne pejzaże wykonane różnymi technikami plastycznymi. Jedna z klas żywienia użyła nawet produktów spożywczych do realizacji projektu: galaretki, przypraw. Efekty pracy były bardzo zadawalające i można je podziwiać na wystawie w sali nr 14. Pierwsze miejsce w projekcie zdobyła klasa III E- nagroda 400 punktów w konkursie „Super Klasa”. Ponieważ poziom pozostałych prac był dość wyrównany Jury postanowiło przyznać trzy równorzędne drugie miejsca i trzecie.

II miejsce zajęły klasy: III D, II A, I B – nagroda 350 punków , III miejsce zajęły klasy: II D, I D, I A – nagroda 300 punktów.

Dziękuję wszystkim klasom za udział w projekcie , zaangażowanie i współpracę grupową, której efektem są piękne dzieła plastyczne interpretujące literackie opisy przyrody.

                                                                                                                       Elżbieta Zaczyk-Jasińska

 

5 etap czytelniczego projektu pt.„Srebrnym Niemnem opasane…” – plastyczne interpretacje opisów pejzaży zawartych w powieści Elizy Orzeszkowej,,Nad Niemnem'' odbędzie się 23 i 24 pażdziernika  w sali nr 29 od godz.8.00 do 11.00

Uczestnicy  proszeni są o przyniesienie potrzebnych do realizacji narzędzi  i materiałów plastycznych.Format prac A1

Akcja czytelnicza ”Strachy na Lachy” – wspólne czytanie horrorów S. Kinga

We wtorek 9 października na przerwach międzylekcyjnych odbyła się w naszej szkole akcja czytelnicza pt. „Strachy na Lachy”. W czasie przerw czytaliśmy wspólnie zgromadzone w szkolnej bibliotece horrory S. Kinga. W akcji licznie uczestniczyli uczniowie klas I A i I B, którym bardzo dziękuje. Efektem wspólnego czytania były komentarze dotyczące powieści Kinga i ich ekranizacji a także wypożyczenie horrorów przez uczniów do indywidualnego już czytania. Klasy, które wzięły udział w akcji otrzymały w nagrodę punkty w szkolnym konkursie „Super Klasa”.

HARMONOGRAM PRACY BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

W ROKU SZKOLNYM 2018/19

PONIEDZIAŁEK: 1005 - 13 05 (3 godziny )

WTOREK: 800 – 1015 i 1100 – 1245 (4 godziny)

ŚRODA: 800 do 1200 (4 godziny)

CZWARTEK: 8 00 do 1200 (4 godziny)

PIĄTEK: biblioteka nieczynna

Praca biblioteki może ulec zmianie i biblioteka będzie dostępna także w innych godzinach w zależności od pracy i potrzeb szkoły oraz zmian w planie godzin. Informacje te będą dostępne na dodatkowych ogłoszeniach.

„Srebrnym Niemnem opasane…” – plastyczne interpretacje opisów pejzaży zawartych w powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”

- projekt czytelniczy: literacko-plastyczny

Czytaj więcej...

Rusza akcja 2017 -Biblioteki Szkolnej Ulep Swojego Anioła.

Harmonogram warsztatów według planu wywieszonego w czytelni szkolnej.

Zapraszam wszystkich do udziału- mgr Elżbieta Zaczyk-Jasińska

 

 

NASZE ATUTY